آخرین خبرها
صفحه اصلی / نقد و بررسی / خبر جدید از اسکرچ 3

خبر جدید از اسکرچ 3

سلام دوستان و علاقه مندان به برنامه نویسی جذاب و مفید اسکرچ.بزودی کتاب LEARN TO PROGRAM WITH SCRATCH  را ترجمه و نشر میدهیم.مراحل پایانی نشر آن هستیم.در میان کتابهایی که به عنوان رفرنس خارجی دیدم بنظرم این کتاب به عنوان یکی از بهترین و جذابترین محتواهای ارایه شده میباشد. که از آن مدرسین و دانش آموزان دبیرستان و حتی دبستانی های دارای مهارت کافی میتوانند بهره های فراوان ببرند. کتاب پروزه محور است و دیدگاه از کل به جز دارد و پر از تمرین و پروژه حل شده است.این کتاب را دکتر ماجد مارجی استاد دانشگاه در پنسیلوانیای آمریکا طراحی و تالیف کرده است، شما در این کتاب لذت کاربرد ریاضی و هنر و علوم  در برنامه نویسی را کاملا و منطقا  لمس خواهید نمود. با زبان بسیار ساده و با گرافیک و مثال های مهیج، جذابیت کتاب چندین برابر شده است.

 

1

ماجد مرجی دکترای مهندسی برق از دانشگاه ایالتی وین دارد و MBA در مدیریت استراتژیک از دانشگاه Davenport. به دلیل اهمیت برنامه نویسی دو کتاب بسیار خوب تالیف کرده که در حال حاضر انتشارات روشنگران راه فردا  به ” یادگیری برنامه نویسی با اسکرچ” میپردازد. هر چند روی کتاب نام یک نویسنده را داریم اما با خواندن کتاب متوجه خواهید شد که این کتاب دارای پس زمینه کار گروهی از متخصصین حرفه ای و زبده که با پیشنهادات خلاقانه خود آفریننده این کتاب ارزشمند بوده اند.

2
این کتاب برای هر کسی که مشتاق یادگیری برنامه نویسی اصولیکامپیوتر است ،مناسب می باشد.اصول برنامه نویسی را آموزش می دهد ، و می تواند به عنوان یک کتاب درسی برای مدارس استفاده شود و دانش آموزان دبیرستان میتوانند با خود آموزی این کتاب بهره فراوان برده و متبحر بشوند. همچنین می توان در سطح دانشگاه برای آموزش مفاهیم برنامه نویسی ابتدایی به دانشجویان علوم انسانی و تجربی از این کتاب استفاده کرد .
معلمانی که می خواهند از Scratch در کلاس استفاده کنند نیز می توانند از درک عمیق برنامه نویسی که در این کتاب یافت می شود،بهره مند شوند
و مهارت های لازم را برای درگیر کردن دانش آموزان با Scratch به طور معنی دار کسب خواهید کرد. راههایی را به آنها ارایه دهید که با میزان توانایی و بک گروند یادگیری  آنها سازگار باشد.این کتاب هیچ تجربه قبلی برنامه نویسی را در نظر نگرفته است و در اکثر موارد ، هیچ ریاضی فراتر از آنچه در دبیرستان تدریس می شود ، نیست.

3

 

سه فصل اول این کتاب اسکرچ را به عنوان ابزاری قدرتمند برای ترسیم اشکال هندسی و ایجاد برنامه های پرکاربرد معرفی می کند، شروع به کار سریع و آسان است.  که بقیه کتاب بر روی سازه های برنامه نویسی پشتیبانی شده در Scratch.
فصل 1: شروع کار محیط برنامه نویسی Scratch را معرفی می کند ،دستور های فرمان موجود ، و روند ایجاد برنامه های ساده
فصل 2: ​​حرکت و طراحی دستورات حرکت را بررسی می کند و قابلیت های ترسیمی Scratch را معرفی می کند.
فصل 3: نگاه و صدا در مورد دستورات صدا و گرافیک Scratch بحث می کند.
فصل 4:زیر برنامهها و انتشار پیام را به عنوان راهی برای نوشتنبرنامه های ساختار یافته معرفی می کند.
فصل 5: متغیرها و نحوه استفاده از متغیرها را برای پیگیری بررسی می کند. این فصل همچنین نحوه پرسش از کاربران را توضیح می دهدو دریافت پاسخ ،  و زمینه ساز ایجاد طیف وسیعی از برنامه های کاربردی تعاملی است.
فصل 6: تصمیم گیری ، تصمیم گیری و کنترل را به طور خلاصه در جریان برنامه ها بیان می کند.
فصل 7: تکرار: کاوش عمیق تری از حلقه ها وجزئیات ساختارهای تکرار موجود در اسکرچ را توضیح می دهد و همچنینکه چگونگی به کار بردن آن را در مثالهای متنوع بیان میکند.
فصل 8: پردازش رشته: و در مورد نوع داده رشته بحث می کند و  مجموعه ای از دستورهای های مفید برای کار با رشته هاارائه می دهد.
فصل 9: لیست ها: لیست ها را  معرفی و نمایش می دهد و می گوید چگونه می توانید از آنها برای ایجاد برنامه های قدرتمند استفاده کنید.

 

این مطلب را نیز بخوانید

تمرین بلاک حرکت 3-2

بلاک حرکت و دستورات مربوط به آن قسمت دوم

بلاک حرکت و دستورات مربوط به آن قسمت دوم در نرم افزار اسکرچ همیشه می‌توانیم موقعیت ...

بلاک حرکت 1

بلاک حرکت و دستورات مربوط به آن قسمت اول

بلاک حرکت و دستورات مربوط به آن قسمت اول حالا که ما محیط اسکرچ را ...

Capture

پروژه اول اسکرچ 3 دعوت تولد

دوستتان را به تولد دعوت کنید. بچه ها سلام! تو این جلسه ما میخواهیم برنامه ...

Capture

معرفی محیط اسکرچ

معرفی محیط اسکرچ اسکرچ یک زبان برنامه نویسی بسیار ساده و جذاب می‌باشد که به ...

داستان طوطی و شیر

چگونه کد نویسی را شروع کنیم؟ قسمت 5

چگونه کد نویسی را شروع کنیم؟ قسمت 5 کدها چگونه کار می کنند؟ خوب می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

لطفا از فروشگاه محصولات ما بازدید فرمایید.