صفحه اصلی / نقد و بررسی / پیش آزمون و پس آزمون چیست و چگونه طراحی میشود؟
پیش آزمون و پس آزمون

پیش آزمون و پس آزمون چیست و چگونه طراحی میشود؟

پیش آزمون و پس آزمون

پیش آزمون و پس آزمون

با توجه به دانش بنیان بودن شرکت روشنگران و جهت بررسی میزان یادگیری دانش آموزان با توجه به منابع آزموشی و روش تدریس مبتنی بر طرح درس ارائه شده توسط شرکت روشنگران، و بررسی عملکردمان در کلاسها  برآن شدیم تا قبل از شروع کردن یک مبحث و بعد از اتمام آن پیش آزمون و پس آزمون بگیریم. پیش آزمون و پس ازمون در زمان وارم آپ کلاسی انجام میشد. و در آن سئوالها بدین گونه طراحی میشد که تعدادشان ضریب شش انتخاب میشد و سئوالات در سه سطح آسان و متوسط و سخت بودند.مثلا چها سئوال آسان و چهار سئوال متوسط و چهار سئوال سخت.سپس از هر گروه سئوال به تعداد نصفه سئوالات طرح شده آن گروه انتخاب می کردیم و به دانش آموزان میدادیم.مثلا اگر تعدا سئوالات آسان چهار و سئوالات متوسط چهار و سئوالات سخت نیز چها تا بود، از هر کدام دو تا به دلخواه به عنوان پیش آزمون انتخا می کردیم و بقیه را برای پس آزمون نگه می داشتیم.از قبل هم دانش آموزان و والدین را بابت این مدل آزمون توجیه کرده بودیم و بنابراین دانش آموزان میدانستند که نمره پیش آزمون قرار نیست جز نمرات پایانی یا ارزشیابی ایشان تلقی شود.

نتایج بدست امده از پیش آزمون و پس آزمون بسیار جالب بود و نشان دهنده رشد اطلاعات و آگاهی دانش آموزان پس از گذراندن یک عنوان بود.در ضمن به ما نشان میداد تا چه اندازه در ارائه طرح درس و متون آموزشیمان موفق بوده ایم.

 

 

درباره‌ admin

سعيده مفيدي نسب هستم. فارغ التحصيل كارشناسي ارشد دانشگاه خوارزمي در سال ٧٨. قريب به 14 سال است كه مديريت ارشد اجرايي آموزش كامپيوتر در مدارس را بعهده دارم. خدمت به كودكان عشق من است.

این مطلب را نیز بخوانید

4

گام پنجم داستان نویسی

با سلام. دوست و همکار گرامی.به شما بابت دنبال کردن این روش عالی و اثر ...

1

قسمت چهارم داستان نویسی با نرم افزار ورد

فرض کنید شما میخواهید یک داستان بنویسید و آن را به دوستان و خانواده خود ...

mgid_ao_image_logotv

جدول تخفیف تابستان 98

  ارسال رایگان کتاب دانش آموزان به مدارس سراسر کشور تا پانزده تیر ماه، این تخفیف شامل ...

Intro_ELearning_491-formatkey-jpg-default

محصولات سال 98

  وقت به خیر. همکار گرامی جهت بازدید صفحات کامل کتابها روی کلید قرمز پایین ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

لطفا از فروشگاه محصولات ما بازدید فرمایید.