صفحه اصلی / نقد و بررسی / پیش آزمون و پس آزمون چیست و چگونه طراحی میشود؟
پیش آزمون و پس آزمون

پیش آزمون و پس آزمون چیست و چگونه طراحی میشود؟

پیش آزمون و پس آزمون

پیش آزمون و پس آزمون

با توجه به دانش بنیان بودن شرکت روشنگران و جهت بررسی میزان یادگیری دانش آموزان با توجه به منابع آزموشی و روش تدریس مبتنی بر طرح درس ارائه شده توسط شرکت روشنگران، و بررسی عملکردمان در کلاسها  برآن شدیم تا قبل از شروع کردن یک مبحث و بعد از اتمام آن پیش آزمون و پس آزمون بگیریم. پیش آزمون و پس ازمون در زمان وارم آپ کلاسی انجام میشد. و در آن سئوالها بدین گونه طراحی میشد که تعدادشان ضریب شش انتخاب میشد و سئوالات در سه سطح آسان و متوسط و سخت بودند.مثلا چها سئوال آسان و چهار سئوال متوسط و چهار سئوال سخت.سپس از هر گروه سئوال به تعداد نصفه سئوالات طرح شده آن گروه انتخاب می کردیم و به دانش آموزان میدادیم.مثلا اگر تعدا سئوالات آسان چهار و سئوالات متوسط چهار و سئوالات سخت نیز چها تا بود، از هر کدام دو تا به دلخواه به عنوان پیش آزمون انتخا می کردیم و بقیه را برای پس آزمون نگه می داشتیم.از قبل هم دانش آموزان و والدین را بابت این مدل آزمون توجیه کرده بودیم و بنابراین دانش آموزان میدانستند که نمره پیش آزمون قرار نیست جز نمرات پایانی یا ارزشیابی ایشان تلقی شود.

نتایج بدست امده از پیش آزمون و پس آزمون بسیار جالب بود و نشان دهنده رشد اطلاعات و آگاهی دانش آموزان پس از گذراندن یک عنوان بود.در ضمن به ما نشان میداد تا چه اندازه در ارائه طرح درس و متون آموزشیمان موفق بوده ایم.

 

 

درباره‌ admin

سعيده مفيدي نسب هستم. فارغ التحصيل كارشناسي ارشد دانشگاه خوارزمي در سال ٧٨. قريب به 14 سال است كه مديريت ارشد اجرايي آموزش كامپيوتر در مدارس را بعهده دارم. خدمت به كودكان عشق من است.

این مطلب را نیز بخوانید

کتاب برنامه نویسی اسکرچ scratch برنامه نویسی کودکان

اسکرچ scratch سه دسکتاپ کد نویسی گرافیکی با ویندوز 10

 اسکرچ  scratch سه دسکتاپ کد نویسی گرافیکی با ویندوز 10 کتاب برنامه نویسی اسکرچ scratch ...

BEST

حفاظت شده: روشنگران راه فردا در لیست ده ناشر پرکار کودک

هیچ چکیده‌ای موجود نیست زیرا‌این یک نوشته حفاظت شده است.

scratchjr

برنامه نویسی برای کودکان 5 تا 10 سال با استفاده از اسکرچ جونیور ( اسکرچ جی آر)

  اسکرچ جی آر چیست؟ اسکرچ جی آر  scratchJr یک زبان برنامه نویسی مقدماتی است که ...

4

گام پنجم داستان نویسی

با سلام. دوست و همکار گرامی.به شما بابت دنبال کردن این روش عالی و اثر ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

لطفا از فروشگاه محصولات ما بازدید فرمایید.