صفحه اصلی / نقد و بررسی / کد نویسی را چگونه شروع کنیم؟ قسمت 3
31

کد نویسی را چگونه شروع کنیم؟ قسمت 3

با کد نویسی چه چیزهایی می توانیم بسازیم؟

میدانیم که تنها راهی که انسان ها می توانند به کامپیوترها ,وظیفه شان را بفهمانند، کد نویسی است. حالا ببینیم انسانها چه دستوراتی میتوانند بدهند که کامپیوترها برایشان انجام دهند ؟

انیمیشن

انیمیشن ها شبیه کارتون ها، فیلم ها یا بازیهایی هستند که شما قبلا آن ها را دیده اید.آن ها از هزاران عکس و نقاشی ساخته شده اند که با سرعت پشت سر هم نمایش داده می شوند و شما فکر میکنید که یک عکس حرکت می کند. این کار مراحل بسیار سختی دارد که انیماتورهای حرفه ای که انیمیشن ها را طراحی میکنند به راحتی با  کد نویسی این کارتون ها یا ویدیو گیم ها را می سازند.

اپلیکیشن

آیا شما تا کنون از ماشین حساب دیجیتال استفاده کرده اید؟ آیا دمای هوا را با استفاده از تلفن همراهتان یا کامپیوتر چک کرده اید؟ آیا شما تا کنون با دوربین دیجیتالتان عکس گرفته اید و آیا از مرورگرهای اینترنت مثل گوگل کروم استفاده کرده اید؟آیا با اپلیکیشن واتس اپ یا تلگرام با دوستانتان ارتباط برقرار کرده اید؟ این ها نمونه هایی هستند از اپلیکیشن ها و برنامه هایی که برای حل کردن مشکلات خاص طراحی شده اند و البته آن ها با کد نویسی ایجاد شده اند.

کامپیوترها و ویدیو گیم

خوشبختانه شما با کامپیوترها یا ویدیو گیم ها در شهرهای بازی، بازی کرده اید. این بازی ها توسط کدها برای کامپیوترها یا ویدیو گیم ها برنامه ریزی شده اند.

32

بیشتر در مورد کد بدانیم

قبلا گفتیم که کد دستورات قدم به قدم است که انسانها از آن ها استفاده می کنند تا به کامپیوتر ها بفهمانند چگونه برایشان انیمیشن، اپلیکیشن و گیم بسازند.

کدها با زبان های خاصی به نام زبان های برنامه نویسی نوشته می شوند. زبان های برنامه نویسی انواع مختلف دارند مثل زبان های گفتگو بین انسان ها.  ما انسان ها  با زبا نهای مختلف فارسی، انگلیسی، ترکی و  عربی و …. صحبت می کنیم یا مطلب می نویسیم. زبان های مختلف برنامه نویسی هم برای ارتباط بین کدها و کامپیوتر استفاده می شوند.

تعداد زیادی زبان برنامه نویسی داریم مانند، جاوا اسکریپت که برای ساخت سایت ها استفاده می شود.پایتون که غالبا برای ساخت نرم افزارهای ربات کاربرد دارد.

 

c++  ( بخوانید سی پلاس پلاس) که غالبا برای نوشتن دستورات اپلیکیشن ها استفاده می شود.اگر شما به یک زبان برنامه نویسی مسلط شوید به سادگی میتوانید بقیه زبان ها را یاد بگیرید.

33

کدها داخل اپلیکیشن هایی بنام  کد ِادیتور نوشته می شوند. کد ادیتورها، دستورات ما را می گیرند و یک سری سیگنال های الکترونیکی تبدیل می کنند که برای کامپیوترها قابل فهمند.  در نهایت کامپیوتر با سیگنالها دستورات ما را می گیرد  و آن ها را به صورت شگفت انگیزی انجام میدهد.

درباره‌ admin

سعيده مفيدي نسب هستم. فارغ التحصيل كارشناسي ارشد دانشگاه خوارزمي در سال ٧٨. قريب به 14 سال است كه مديريت ارشد اجرايي آموزش كامپيوتر در مدارس را بعهده دارم. خدمت به كودكان عشق من است.

این مطلب را نیز بخوانید

Capture

پروژه اول اسکرچ 3 دعوت تولد

دوستتان را به تولد دعوت کنید. بچه ها سلام! تو این جلسه ما میخواهیم برنامه ...

Capture

معرفی محیط اسکرچ

معرفی محیط اسکرچ اسکرچ یک زبان برنامه نویسی بسیار ساده و جذاب می‌باشد که به ...

چگونه کد نویسی را شروع کنیم؟ قسمت 4

اسکرچ چیست؟ می دانیم کدها یا همون دستورات ما به کامپیوتر به زبان مخصوصی به ...

داستان طوطی و شیر

چگونه کد نویسی را شروع کنیم؟ قسمت 5

چگونه کد نویسی را شروع کنیم؟ قسمت 5 کدها چگونه کار می کنند؟ خوب می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

لطفا از فروشگاه محصولات ما بازدید فرمایید.