صفحه اصلی / نقد و بررسی / چرا شروع به ساخت اسلاید در آموزش کامپیوتر نمودیم؟
اسلاید

چرا شروع به ساخت اسلاید در آموزش کامپیوتر نمودیم؟

IMG_2441

اسلایدهای آموزشی

سال تحصیلی 92-91  بی شک یکی از سخت ترین سالهای کاری ما بود.با حدود 10 مدرسه قرار داد آموزش داشتیم و حدود 4000 دانش آموز.در تمام مقاطع.از پیش دبستان تا چهارم.برای اولین بار بود که خدا خدا میکردیم بهمون پایه بیشتر ندن.مشکل در دو چیز عمده بود.تمام کلاسها باید در روز پنج شنبه برگزار میشد.یعنی ما حدود 40گروه آموزشی در یک مدرسه داشتیم( از پیش تا چهارم و هر پایه 4 کلاس و هر کلاس دو گروه)!!! پس 40 گروه با دو کارگاه کامپیوتر باید در روز پنج شنبه که در اینجا از سات 8 تا 12 بود باید ساپورت معلم و ساپورت آموزش و اجرا میشد.بنظرمون رسید که یکی از بهترین راه حلها اضافه کردن کلاس تئوری هست.خوشبختانه مدارس در مرحله هوشمند سازی بودن و هر مدرسه یا کلاس داری برد هوشمند بود و ما باید از این فرصت برای جبران محدودیتهامون استفاده می کردیم.البته یک راه دیگه هم بود.کلاسا رو تعطیل کنیم.اما امید داشتیم که در اینده ممکنه همه چیز درست بشه .این بود که به فکرمون رسید برای کتابها اسلاید آموزشی بسازیم و همچنین می توانستیم از اسلاید شو یا برد هوشمند در جهت حل تمرین استفاده کنیم.

با کمک مربیان و تیم تولید محتوا شروع کردیم به ساخت اسلایدهای آموزشی.اینجوری می تونستیم کمی بر عمق یادگیری و وسعت یادگیری دانش آموزانمون فائق بیایم و با امکانات محدودمون به یادگیری فراگیران کمک کنیم. این تجربه به ما نشون داد استفاده از این رسانه آموزشی، یعنی پاورپوینت  بی تردید  یکی از کاربردی ترین و موثرترین ابزار در امر یادگیری و تسهیل آن به شمار می رود.

بله، بالاخره با مشقت زیاد ما موفق شدیم حد فاصل و بالاخره وسیله نقل و انتقال  آموزشهامونو به دانش آموزان را با ساخت اسلایدهای آموزشی حل کنیم، البته تا حدود زیادی!و کنار اولین  رسانه آموزشی یعنی معلم، اسلاید رو داشته باشیم.

بنابراین:

ما با کمک اسلاید توانستیم  شرایطی را در كلاس به وجود بیاوریم كه تحت آن شرایط دانش آموزان توانستند اطلاعات، رفتار و مهارت های جدیدی را با درك كامل به دست آورند. تجارب متعدد ما نشان داد كه استفاده از رسانه ها در میزان یادگیری شاگردان اثر می گذارد وازطرف دیگر از طول زمان لازم برای آموزش می كاهد.

نمونه ای از اساید ها رو براتون قرار میدهم، قطعا شما می تونید کاملتر و بهترش کنید.

اسلاید اجزای کامپیوتر

 

اسلاید دستگاههای ورودی

درباره‌ admin

سعيده مفيدي نسب هستم. فارغ التحصيل كارشناسي ارشد دانشگاه خوارزمي در سال ٧٨. قريب به 14 سال است كه مديريت ارشد اجرايي آموزش كامپيوتر در مدارس را بعهده دارم. خدمت به كودكان عشق من است.

این مطلب را نیز بخوانید

کتاب برنامه نویسی اسکرچ scratch برنامه نویسی کودکان

اسکرچ scratch سه دسکتاپ کد نویسی گرافیکی با ویندوز 10

 اسکرچ  scratch سه دسکتاپ کد نویسی گرافیکی با ویندوز 10 کتاب برنامه نویسی اسکرچ scratch ...

BEST

حفاظت شده: روشنگران راه فردا در لیست ده ناشر پرکار کودک

هیچ چکیده‌ای موجود نیست زیرا‌این یک نوشته حفاظت شده است.

scratchjr

برنامه نویسی برای کودکان 5 تا 10 سال با استفاده از اسکرچ جونیور ( اسکرچ جی آر)

  اسکرچ جی آر چیست؟ اسکرچ جی آر  scratchJr یک زبان برنامه نویسی مقدماتی است که ...

4

گام پنجم داستان نویسی

با سلام. دوست و همکار گرامی.به شما بابت دنبال کردن این روش عالی و اثر ...

پاسخ دهید